Typ diskuze: Diskuze na pozvání a Otevřená diskuze

V Nautie je možné realizovat dva typy diskuzí:

  1. Diskuzi na pozvání vyberte, pokud máte předem vybraný seznam respondentů, které chcete do diskuze pozvat prostřednictvím e-mailové pozvánky.
  2. Otevřená diskuze je vhodná, pokud potřebujete rychle získat respondenty, kteří mohou rovnou začít diskutovat. Respondenti v tomto typu neprocházejí kontrolou.

Diskuze na pozvání

Diskuze na pozvání je typ diskuze, který je vhodný využít v případě, kdy už před konáním diskuze máte kontakty na vybrané respondenty. Toto je běžná situace u výzkumných agentur, které si realizují vlastní screening nebo získávají účastníky do diskuze z panelů respondentů.

Přidání respondentů do Diskuze na pozvání probíhá na stránce Přehled respondentů. Stačí klepnout na tlačítko Přidat respondenty a vložit jejich e-mailové adresy do dialogu.

Po spuštění diskuze odešle Nautie respondentům pozvánku do diskuze, respondenti se zaregistrují a začínají diskutovat.

Pokud vás zajímá, jak spustit diskuzi, projděte si celý návod – na vytvoření diskuze na pozvání

Otevřená diskuze

Otevřená diskuze je v testování. Máte-li zájem o využití, napište nám na podporu – rádi vám vše vysvětlíme.

Otevřená diskuze je vhodná zvlášť v případě, kdy nevybíráte účastníky diskuze předem, nemáte na ně příliš vysoké nároky a chcete screening realizovat přímo v Nautie. Toto může být situace, kdy chcete realizovat diskuzi rychle nebo plánujete diskuzi na téma, ke kterému má každý co říct.

Oproti Diskuzi na pozvání je třeba Otevřenou diskuzi spustit ještě předtím, než začnete získávat respondenty.

Získávání respondentů probíhá v tomto případě přes vstupní stránku (více o vstupní stránce najdete na stránce Vstupní stránka diskuze. Na této stránce se účastníci registrují a vyplňují další dodatečné informace. Jakmile chcete s diskuzí začít, stačí si zkopírovat odkaz na vstupní stránku. Tento odkaz je veřejně dostupný, takže ho můžete sdílet třeba na sociálních sítích, ve svém newsletteru nebo přímo v reklamě.

Po získání dostatečného počtu uzavřete registraci. V současné době není možné limitovat počet respondentů. Pokud se do diskuze přihlásí více zájemců, než jste plánovali, můžete je u diskuze odebrat.


  • Obsah článku